teisipäev, 11. november 2014

Tüdrukute kleidike

Üks igiammune postitus ootas oma aega. Nüüd saab see siis tehtud :)

Kevadel, kui veel aega laialt käes oli, nägin ühel FB-l lehel väga kihvti heegeldatud kleidikese õpetust. Antud oli vaid valmiseseme pilt ja skeem. Nõela suurust ega kleidi enda suurust polnud märgitud. Kuna olen heegeldamises suhteliselt võhik, siis raskusi enda ees ei osanud näha, ning alustasin aga peale. Mainin veel, et see oli üks sedasorti projekt - peannüüdjakohesaama ehk täna lõng tellida ja ülehomme, maksku mis maksab, kohe peale hakata, ja siis ühe hingetõmbega kõik valmis teha.


Passeosa heegeldasingi täpselt nii palju, kui suurus lubas, hulk mustrit jäi ka tegemata. Sealt ka järeldasin, et oleks ehk pidanud peenema lõnga ja nõela valima. Aga ehk teine kord. Seelikuosa muster oli nii lollikindel, et seda tegin ka täpselt nii palju, kui pikkust oli vaja teha ja lõpetasin lihtsalt ära. Nagu näha, siis ühele punukale pisipreilile just täpselt selline lõige sobibki :)


Kõige raskem osa heegeldamise juures oli vast pooliku töö selgaproovimine. Katsu sa üht vingerdist nii palju paigal hoida, et siit ja sealtpoolt saaks oma kätetööd imetleda ja vaagida, kuidas edasi. Lõpuks tunduski, et seda kleiti ei panda kunagi selga...

Pisike nööbike taga kinnituseks.

Aga ajad muutusid päris kiirelt - lõpuks tuli soe suvi ja oli vaja midagi sellist selga panna, kust ainuke tuuleiilike läbi pääseks keha jahutama. No ja tahaks ikka mainida, et Viljandil folgil jalutades said nii tüdruk kui kleit päris mitu komplimenti :)


Lõng: Drops Safran, nr 12 (virsik), 50g/160m. Kulus veidi üle 4 toki. Suurus u 2-3 aastat.
Heegelnõel: 2,5mm
Muster: FB avarustest

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar