esmaspäev, 18. august 2014

Roheline kleit

Mustrimaailmas algas pea aasta tagasi üks vahva kooskudumine - lainelise äärega raglaankleit. Hoidsin sellel teemal pingsalt silma peal, et sobiva lõnga tekkimisel ka ise kaasa lüüa. Ja varsti oligi lõng silmapiiril. VivrutDesign blogist juhtusin lugema pikka kiidulaulu Palermo lõngale (nt siit). Loomulikult tekkis ka endal soov seda proovida, niiet esimese asjana Tallinnasse minnes tuli teha üks käik Karnaluksi ja nii see lõng varrastel veerema hakkas. Mitte just ühe jutiga ja takistusteta... Harutada tuli ikka ka paar korda.


Lõng ise on mõnusalt läikiv, hästi langev. Mõnikord kudus end ise, teinekord tahtis varras jällegi väga tihti lõngakeerdude vahele kinni hakata. Päris lemmikuks see lõng mulle ei saanud, aga ega nii odava raha eest vist paremat tahta on raske.


Kleit ise on kootud ülevalt alla ringselt. Raglaanimuster on just see, mis kleidi juures kõige rohkem võlub.


Alläärt pusisn ka mitu korda teha, lõpuks jäi siis selline variant.
Lõppkokkuvõttes olen rahul. Värv on otseloomulikult üks minu lemmikutest. Tihtipeale kuulsin mehelt kommentaare, et sul juba ju on selliseid kleite kapis, mille poolest see veel erineb :)? Tegelikult ju ongi, aga sellise raglaaniga veel ei olnud :)


Lõng: Palermo, Schoeller+Stahl, 60% puuvilla, 40% polüamiidi. 50g/100m. Kulus 668g ehk peaaegu 14 tokki.
Vardad: 3, 3,5 ja 4mm
Muster: link Mustrimaailmas

Pildid tegi Marko. Aitäh!!!

3 kommentaari:

  1. Väga ilus! Eriti pitsiline raglaan ja käe alune. Super!

    VastaKustuta
  2. Värv on tõesti kaunis, sobib Sulle hästi. Ja kleidi lõige-muster on imearmas.

    VastaKustuta