neljapäev, 17. august 2017

Valge kleit

Seekord siis valge kleit iseendale :) Kohe alguses oli plaan kududa Haapsalu salli mustritega kleit. Kuna ma siiani ei olnud ka alt laieneva seelikuosaga kleiti teinud, oli see minu jaoks suur väljakutse. Konsulteerisin ka päris professionaaliga. Ja hea oli, et seda tegin, sest oma mõistusega oleksin kleiti hoopis valest otsast kuduma hakanud :) Viimased kampsunid on pea kõik ülevalt alla kootud, et võimalikult palju materjali ära kasutada, kleidi oleksin samamoodi teinud. Ei osanud ka arvestada, et paljud Haapsalu salli mustrid on kootavad-kantavad vaid ühtpidi.


Seelikuosa kudusin lausa kaks korda, eelnevate kogemuste puudumisel ei õnnestunud esimene kord päris hästi.
Lõngavalik oli alguses kohe selge - ikka Drops BabyAlpaca Silk, kindla peale minek. Päris sallilõnga ei tahtnud võtta, sest kartsin, et seda võib kergelt katki tõmmata. Järgmise kleidi kooksin siiski peenikesest lõngast, see järgiks paremini kandja kehakumerusi ja ei oleks nii jäik. Aga kleit sai mõnusalt soe, tolle kevadise ilma jaoks oli see ideaalne.


Mustrite valimine väga kergelt ei läinud. Vaatasin teiste valminud töid ja otsisin inspiratsiooni, kuid arvan, et minu kleit tuli lõpuks ikka minu nägu. Kergema vastupanu teed minnes oleksin võinud seelikuosa teha nt kassitapu kirjaga, selle mustri vahelt oleks saanud kergelt kasvatusi-kahandusi teha. Samuti oleks üks variant olnud ka võtta mingi linikumuster, aga vaevalt, et nüüd Haapsalu salli mustritega ümarat linikut kuskilt leidnud oleks :)
Valituks osutusid südamed allääres, et ikka palju armastust oleks; kaheksakand kleidi kandja kaitseks; hagakiri, sest see on üks vanemaid sallikirju. Kehaosa on kootud käpakirjas.
Kleidi varrukad on külge õmmeldud, raglaankahandus ei olnud mõeldav. Kaeluse osa heegeldasin üle, õnneks ei jäänud rullima.
Aluskleidi ja seeliku lasin teha õmbeljannal. Eraldi seeliku mõte oli väga hea, siis saab ka ilma koheva seelikuosata kleiti kanda (pildil on koos alusseelikuga). Aluskleit on veinipunast värvi nagu sukkpüksidki, niiviisi tulevad kleidi imelised mustrid veelgi paremini esile.
Kleidi juurde sobiva kotikese heelgeldas minu kallis ema. See on ümara põhjaga, pealt lukuga, mahutab kenasti telefoni ja rahakoti.


Lõng: Drops BabyAlpaca Silk, naturaalvalge, kulus 530g.
Vardad: 2,5mm

Esimesed kaks pilti tegi Liina. Aitäh!!!

2 kommentaari: