teisipäev, 15. märts 2011

Lühike veidike rohekas kleidike...

Viimasel ajal on tihti nii, et ostan kampsuni jaoks lõnga ja välja tuleb taaskord kleit. Seekord on "süüdlaseks" see Dropsi palmikulise passega vest. Ega muidu ühe asja ilust aru ei saa, kui keegi pole seda varem kudunud ja omapoolseid mugandusi teinud. Originaalis ei tundunud vestike kuigi isuäratav, kuid siin blogis on vest juba päris kantavaks kootud.


It's often so that I buy some yarn and plan to knit a sweater, but somehow it turns out a dress. This time I saw this Drops waistcoat with raglan and cables on yoke. Originally it did not seem very tempting, but in this blog the waistcoat is just beautiful.


Lõnga tellisin Lõngamaanialt spetsiaalselt selle vesti tegemiseks täpselt nii palju, kui oli õpetuses antud. Tegemise käigus selgus, et midagi oli väga valesti - ei klappinud kudumistihedus õpetusega, vardaid ei oleks ka saanud väiksemaid võtta tänu palmikute keeramisele. Ühesõnaga - tuli teha selle vesti väljanägemisega kleit. Ja selline ta siis saigi.


I ordered the yarn from Lõngamaania specially for this waistcoat and exactly the same amount as in the pattern. While knitting, it seemed that something was completely wrong – gauge was not right, I could not take smaller needles also. In a word – I had to knit a dress. And that's how it turned out.

Kleidi lõng on väga soe, ilusa värviga ja talutavalt mittekratsiv. Ideaalne talvisteks kudumisteks.


The yarn is very warm, beautiful colour and not very scratching. Perfect for winterknits.Kleidi passe- ja allosas on originaalist võetud palmikute muster. Originaaliga võrreldes tegin mustrikorduseid palju väham. Kehaosas kasvatasin ja kahandasin vastavalt oma mõõtudele.


The yoke and the downpart of the dress have cables from the original pattern. In comparison with the original I knitted less cable pattern repeats. In the body I made increases and decreases according to my own body.Selle kleidiga olen juba korra teatris käinud. Vist ei pea mainima, et isekootud kleiti kandes on ikka ütlemata hea kadedaid pilke endal tunda. Kõige suurem pluss on veel see, et alati oled originaalne. Pole mingit võimalustki, et kellelgi sarnane asi oleks.


It is so good to wear a dress made by myself and be original. There is no way that someone would have exactly the same thing!Tahaks küll öelda, et rohelisi kleite rohkem ei tule, aga uued mõtted mõlguvad juba mitu kuud peas.


I want to say that there will be no green dresses anymore, but I already have some new ideas.
Lõng:Drops Nepal, toon nr 7238 (oliiviroheline mix), 50g/75m. Kulus peaaegu 10 tokki. Pärit Lõngamaanialt.
Vardad: 4mm, 4,5mm ja 5mm
Originaal: Drops nr 121-27

Pildid tegi ja töötles Krõõt. Suur aitäh!!!

Yarn: Drops Nepal nr 7238 (olive), 50g/75m. Almost 10 skeins. Purchased from Lõngamaania.
Needles: 4mm, 4,5mm and 5mm
Original: Drops nr 121-27

Pictures made by Krõõt. Thank you!!!

11 kommentaari:

 1. Üks ütlemata vahva kleit on vardast tulnud! Mulle meeldib allosa palmikuline lahendus!

  VastaKustuta
 2. Muidugi on lahe, kui vestist kleit saab :) Väga ilus, omakootud kleidid püüavad tänaval ka minu pilku ja vaatan ikka pikalt. Sellist rohelist kleiti vaataks lausa väga pikalt :D

  VastaKustuta
 3. Väga ilus ja sobib Sulle ideaalselt!

  VastaKustuta
 4. See on ju hoopis uue disainiga kudum ja pealegi superilus. Porru on ka lahe!

  VastaKustuta
 5. Mulle väga väga väga väga meeldivad Sinu pildid =) Need on nii omanäolised!!!

  VastaKustuta
 6. Bravo, c'est très original & réussi

  VastaKustuta
 7. Hästi lahe kleit on!
  Aitah, et lubasid maailmale ka jagada! ;)

  VastaKustuta
 8. Minu kõige lemmikum kleit! Olen sellesse uppunud!

  VastaKustuta