esmaspäev, 21. veebruar 2011

Veel üks Citron...

Esitlen veel üht Citron salli. Eelmine valmis möödunud aasta oktoobris.


Seekorde Citron sai veidi teistmoodi tehtud - kasutasin suuremaid vardaid ja kulutasin ühe toki lisaks. Pool numbrit suuremad vardad andsid sallile rohkem õhulisust ja liikuvust, ei tulnud selline nussakas nagu eelmine kord.


Kudusin ühe lisakorduse, et sall veidi laiem tuleks. Ausalt öeldes see midagi juurde ei andnud, vaid mõni sentimeeter. Kulus selleks aga terve tokk lõnga ning lõputuid parem- ja pahempidiseid ridu.


Tulemus on igati mõnus - ulatub ilusti õlgu katma, alpakavillane lõng soojendab kaela, värv on üheaegselt rõõmus ja mahe.


Citron sallis on olemas see miski, mis paneb seda vaatamata lõputuna näivatele ridadele ikka ja jälle kuduma (sama kehtib ka haapsalu salli puhul; kardan, et ka teised sallid on sellise mõjuga, pole neid veel õnneks/kahjuks nii palju kudunud). Tegelikult on kogu kudumise maailm selline, mis paneb vaatamata ilmale ja tujule ikka vardaid kätte haarama ja midagi oma kätega tegema.


Lõng: Drosp Alpaca, toon nr 3770 - tumeroosa, 100% alpaca, 50g/163m. Kulus peaaegu 4 tokki. Pärit Menita lõngapoest Helsinkis.
Vardad: 4,5mm
Mudel: Hilari Smith Callis'e Citron, Knitty Winter 2009

Sall läks kingituseks Soome.

Pildid tegi ja töötles Andri. Aitäh!!!

3 kommentaari:

  1. Kaunis sall mõnusast lõngast!

    VastaKustuta
  2. Minu arust on see ka väga ilus sall! Nii asjalik aga ka õrn ja naiselik. Muidugi selle kudumisest ei tea ma veel midagi, aga seisab vapralt mul nimekirjas. Esmasel lugemisel tundus see mulle väga keeruline ja ma mõtlesin, et ma ei süvene sellesse enne kui hakkan kuduma.

    VastaKustuta
  3. Nüüd on ka minuni see sall jõudnud. Siiani ei äratanud erilist õhinat aga nüüd vaikselt mõlgutan tegemise plaane. Väga ahvatlevad pildid.

    VastaKustuta