neljapäev, 12. aprill 2012

Haapsalu sall ja Prudence 2

Siin on üks Haapsalu sall, mille valmimine võttis meeletult kaua aega. Lõnga sain 2010. aasta jõuludeks. Ilus värv on, rõõmus ja veidi ebatraditsiooniline Haapsalu sallile. Mustri valimine võttis kaua aega. Reesi blogis oli üks täpselt selline muster, mis kohe algusest peale hakkas nii väga meeldima.


Kuna seda mustrit kahjuks salliraamatus ei ole, pidin paluma Reesi. Õnneks oli ta lahkesti nõus jagama seda kaunidust! Suured tänud talle!!!


Vot ei teagi miks salli valmimine üle aasta aega võttis, vahel lihtsalt jookseb haapsalukudusoolikas nii kinni. Aga teisest küljest on vahest hea jälle sall välja võtta ja paar rida kududa, teiste asjade vahepeal.


Kuna salli muster on ebatraditsiooniline, siis valisin ka äärepitsi mujalt kui salliraamatust. Nimelt on üks väga tore blogi newlace.blogspot.com, kuhu aeg-ajalt tuleb uusi salli põhi- ja ääremustreid. Minu oma on siit.

Lõnga õige värv on paremini välja tulnud kahel ülemisel pildil.

Lõng: 100g/1400m, 100%meriinovill, pärit Käsitööjaamast.
Vardad: 2,75mm ja 4mm
Muster: salli põhiosa muster Reesilt, ääremuster newlace.blogspot.com teine variant
Kaal: 93g

Pildid tegi Liina. Aitäh!!!

Prudence 2


Prudence'i teine katsetus läks kingituseks sugulasele Saksamaale Hamburgi. Teiseks korraks oli mul juba täpne õpetus ka olemas, kuid tegin ikka omamoodi nii nagu esimese katsetusegi. Kaeluse üritasin teha täpselt õpetuse järgi, et tuleks ikka nii nagu pildil :) Enam-vähem tuligi.

Sooviks oligi saada Prudence'i laadne kampsun. Ja oligi kõik, ülejäänud pidin ise otsustama... Tahtsin teha kõige paremast lõngast, milleks tol hetkel oli Drops Alpaca (senised kogemused on sellega positiivsed olnud). Leidsin Hobipunktist ka eelmise Prudence'iga sarnase värvi - petrol. Asusingi kuduma. Päris raske on teisele kudud üllatust, kui proovida ei saa, isegi mitte endale, sest tolleks hetkeks oli kõht juba päris suur. Tundus isegi võimatu leida inimest, kes oleks enam-vähem samades mõõtudes ja saaks kampsunit selga proovida (see vast oligi kogu kudumise juures kõige suurem probleem).

Igatahes üllatus meeldis ja kamsun sobib ka ilusti selga. Loodetavasti saab uus omanik alpaka luksust nautida veel kaua :)


Lõng: Drops Alpaca, 50g/167m, toon nr 7240m petrol, 100% puhas alpaka, kulus 6,5 tokki. Pärit Hobipunktist.
Vardad: 2,5mm

Pildid tegi Katja. Aitäh!!!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar