pühapäev, 25. september 2011

Still Light Tunic by Veera Välimäki



Sügiseks sai valmis veel üks kleidike. See oli mul plaanis tükk aega, käisin ikka vaatamas ja vesistamas Ravelry's teiste tehtud töid. Ja nii sai ühel õhtul muster soetatud ja kohe tegema hakatud. Tegemisega kaasnes miskipärast hasart - vabadel hetkedel oli kleiti raske käest panna ja nii siis lasingi kogu aeg ringi ratast 2,5mm varrastega. Tagantjärele mõeldes on päris hullumeelne teha kleiti nii peenikeste varrastega, kuid tehtud ta sai.


I knitted another dress for this autumn. I tought about knitting it a lot, every now and then I went to see the dress in Ravelry. One evening I bought the pattern and started to knit. It was hard not to knit the dress, everything was just so addictive.




See kleit lummas mind just oma taskutega - nii hea on ju sinna külmadel aegadel taskurätike pista. Samuti üllatas see, et sain teha nii ilusa asja originaallõngast, mis on meie kodumaal väga hästi kättesaadav, jäid ära igasugused sobiva lõnga otsingud ja ümberarvutamised. Oli ainult tegemise rõõm!



This dress encharmed me with the pockets - it's great to put a hanky in there in winter. Another thing that surprised me was that I could knit it with the original yarn, I could buy it in Estonia. Also I didn't have to make any extra calculations. It was just the pleasure of knitting.




Kleit on ülimalt soe, värv igati mõnus ja lõng super. Dropsi Alpaca on ülekõige! Lühidalt veelkord korrates oma eelmisi kogemusi - soe ja väga õhuke, pestes ei veni välja. Kuid seekord pidin tõdema, et see lõng läheb ikkagi topiliseks, kui jaki alläär vastu kleiti nühib. Miski pole ideaalne ja sinna ei saa midagi parata. Peab teinekord sellega lihtsalt arvestama, kui pikemaid kudumeid teha.



This dress is very warm, the colour is wonderful and the yarn is super. Drops Alpaca is above all! It's warm, thin, good to wash. But this time I had to admit that the yarn still pills a bit when wearing a long dress and a short jacket.




Ja väike krutski võiks iga asja juures olla - seekord siis kaela tagaosas olev nööbike, mille leidmisega polnud mingeid raskusi. Karnaluksis toredaid lastepäraseid nööpe nähes teadsin kohe, et üks neist läheb just sellele kleidile kinniseks. Ausalt tunnistades oli seal loomulikult mitmeid rõõmsaid nööbikesi, kui maasikas sobis varasügisesse kõige paremini.


Every knit should have one funny detail - this time it's a button. Karnaluks offers great funny buttons. When I saw this strawberry button I knew it should be on my dress, and it was very suitable for early autumn.




Lõng: Garnstudio Drops Alpaca, toon nr 2916 (tume laim), 100% puhas alpaka, 50g/167m. Kulus peaaegu 11 tokki. Pärit Lõngamaanialt ja Menita lõngapoest Helsinkis.
Vardad 2,5mm KnitPro võrratud ringvardad
Nööbid Karnaluksist
Pildid tegi ja töötles Krõõt. Aitäh!!!


Yarn: Garnstudio Drops Alpaca, nr 2916, 100% alpaca, 50g/167m. Almost 11 skeins. Purchased at Lõngamaania and at Menita in Helsinki.
Needles 2,5mm KnitPro
Button from Karnaluks
Pattern: Still Light Tunic by Veera Välimäki. Link in Ravelry

Photos made by Krõõt. Thank you!!!

pühapäev, 11. september 2011

Prudence minumoodi

Järjekordseks ahvatluseks sai Kim Hargreaves`i ajakirjas "Amber" nähtud kampsun nimega Prudence. Kuna nägin neid pilte vaid internetis tema kodulehel, ilma õpetuseta, pidin hakkama kuduma pildi järgi. Kogu asja juures võlusid mind kõige rohkem kampsuni värv (leidsin originaalile sarnase värvi), varrukad ning ülimalt naiselik kaelus - avar, õlgadele toetuv. Originaalpilti saab näha siin.


Another temptation was Prudence from Kim Hargreaves’ magazine “Amber”. I didn’t have the pattern, so I had to knit as I saw it on the picture. I like the colour of the sweater most, the sleeves and the feminine necking. You can see the original here.



Ja nagu alati - üritad kõige paremat, aga välja kukub just nii, nagu ei soovinud. Kampsun on küll mugav ja mõnus, kuid neid detaile, mis mind võlusid, oma kampsunile kududa ei osanud.

I wanted to knit the best, but it turned out as always. The sweater is ok, but I couldn’t knit these tempting details.








Õnneks leidsin täpselt õiget värvi lõnga Liannist. Kahtlesin küll veidi materjali osas, kuna üks kord olen juba taolisest materjalist endale ühe vesti teinud, ja pidin kõvasti pettuma. Ega siis seekord teisiti polnud - tundub, et need kõige luksuslikumad materjalid suudavad kõige negatiivsemal moel üllatada. Vähemalt mul on nii. Meriino ja kašmiir/siid üheskoos on edaspidi minu jaoks välistatud, kuna lähevad ülehelikiirusel topiliseks. Vaatamata sellele "pisikesele" veale on lõng äärmiselt soe, pehme, ei kraabi üldse, sobib talvisteks projektideks, kus on vaja soojust ning kampsunit võib teistele märkamatult mantli all kanda. Olen Prudence`t siiani palju kandnud, kuna värv meeldib ja alati ei pea ju mõtlema sellele, mida teised arvavad (pean silmas topilist välimust).

Siin viimasel pildid tuli koos minuga poseerima maailma kõige armsam lemmikkutsu Hermiine. Nagu eestlasele kohane ei saanud ta poseerimisega algul vedama, hiljem pidama :)


Fortunately I found the right coloured yarn from Liann. I was suspicious about the material. It seems that most luxurious yarns can surprise in the most negative way. In the future merino and cashmere together are out of question. In spite of that this yarn is very warm, soft and ideal for winter projects.

On the last picture there is the most wonderful dog called Hermiine. I really love her!




Lõng: BBB Merikash, 55% meriinovill, 12% kašmiir, 33% mikrofiiber, 50g/145m, toon nr 1402. Kulus umbes 9 tokki. Pärit Liannist.
Vardad 3,5mm
Mudel: Prudence, Kim Hargreaves

Pildid tegi ja töötles Krõõt. Aitäh!!!

Yarn: BBB Merikash, 55% merino, 12% cashmere, 33% microfiber, 50g/145m, colour nr 1402. Knitted 9 skeins. Purchased from Liann.
Needles: 3,5mm
Pattern: Prudence, Kim Hargreaves

Pictures made by Krõõt. Thank you!!!

Kollane kampsun

Kõik algas sellest, et nägin Ravelry's sellist kollast iludust. Kuna kollane mulle meeldib, siis saigi kampsuni kudumine kevadel ette võetud. Valisin mustris etteantust väiksema vardasuuruse, kuna Drops'i Alpaca't meeldib miskipärast 2,5mm vardaga kududa, suuremaga tuleks mõnus ämblikuvõrk.
Kõige suurem erinevus võrreldes originaaliga on rohkemate nööpide arv. Originaalis olevad seitse nööpi tunduvad vaid Garnstudio lehel hästi istuvat, Ravelry's on pea kõik kudujad lisanud rohkem kinniseid. Samuti tegin kehaosa ja varrukad pikemad.


It all started when I saw this yellow beauty in Ravelry. I really like yellow and that’s why I knitted this sweater in spring. I chose smaller needles, because I think they are best for Drops Alpaca. The biggest difference compared to the original was that I made more buttonholes (almost all knitters in Ravelry have made this change). I also knitted longer body and sleeves.




Kampsun istub väga mõnusasti seljas. Esimene kord seda kandes olin väga üllatunud - väikese tuuleiiliga oli kampsun heaks kaitseks, polnud ka liiga soe ega külm. Täpselt paras! Olen siiani vaimustunud sellest lõngast, mis on nii õhukene, hoiab hästi sooja (talvel ideaalne), kannatab hästi mitmekordset pesu, ei lähe vormist välja ega topiliseks (hiljem avastasin, et kui jaki alläär vastu kampsunit nühib, tulevad ikka väikesed topikesed, niisama kandes ei juhtu midagi). Ainuke miinus on see, et mustale riidele jätab lõng karvakesi külge.



The sweater fits very well. First time wearing it I was surprised – the sweater wasn’t too cold or warm with a small wind. It was perfect! I am still delighted with this yarn, it’s so thin and warm in winter. It’s still goodlooking after washing. Only negative thing – you can’t wear it with dark clothes.






Lõng: Garnstudio Drops Alpaca, toon nr 2923, 50g/167m, kulus 7 tokki, 100% puhas alpaka. Pärit Lõngamaanialt.
Vardad: 2,5mm (KnitPro ideaalsed Symfonie Wood ringvardad)
Nööbid Karnaluksist
Muster: Garnstudio Drops nr 88-17

Pildistas ja töötles Krõõt. Aitäh!!!


Yarn: Garnstudio Drops Alpaca nr 2923, 50g/167m, knitted 7 skeins. 100% alpaca. Purchased from Lõngamaania
Needles: 2,5mm KnitPro Symfonie Wood
Buttons from Karnaluks
Pattern: Garnstudio Drops nr 88-17
Pictures made by Krõõt. Thank you!!!

teisipäev, 12. juuli 2011

Kampsun

Üle pika-pika aja on võimalus taas oma blogi täiendada. Vahepeal toimus paljutki põnevat - ülikooli viis aastat said lõpuks läbi ja viimaks olen täieõiguslik täiskasvanu koos igapäevaste kohustustega (mis, tuleb välja, ei ole sugugi kergem, kui igavates loengutes istuda).
Ülikooli lõpuaktuseks oli plaan midagi kududa. Kõige kallim mainis samuti, et minu puhul oleks naljakas aktusele mittekootud asja selga panna. Ja nii siis valmiski see kampsun (tõele näkku vaadates pean siiski mainima, et aktusel kampsunit ei kandnud, kuna üle tuli elada kaks tundi umbses ruumis).
Kampsuni lõng ja muster jooksid puht-juhuslikult omavahel kokku. Alguses oli imeilus punane Garnstudio BabyAlpaca Silk, siis tuli vastu Pitsikuduja blogis õige muster. Kampsun valmis päris viimasel minutil - Tartusse sõites nõelus ema auto tagaistmel nööpe külge (üks hullemaid asju, mida ise teha ei suuda). Kampsunisse on kootud mu lõpueksamiks õppimise vabad hetked, mil ei jõudnud enam loengumaterjale käes hoida, vaid vajasin näppudele tegevust.


This sweater is made for my graduation. Finally five years in Tartu university are over!
This yarn and pattern became friends coincidentally. First there was amazing red Garnstudio BabyAlpaca Silk. Then in Pitsikuduja blog I saw the right pattern. I knitted the sweater when I wasn't able to study for the finals anymore and my brain needed to rest.





Muster on pärit Vogue Knitting ajakirjast. Vahest oli inglise keelega raskusi ja mõni hetk tundus kampsuni tegumood väga arusaamatu olevat, kuid kudumise käigus loksus kõik paika. Mustris on kasutatud ühte minu jaoks uut kudumisvõtet nimega Daisy Chain Pattern. Õnneks oli ajakirjas kõik piltide ja pika seletava tekstiga arusaadavaks tehtud. Vaatamata sellele kulus mul paari esimese rea tegemiseks üle kolme tunni :)


The pattern is from Vogue Knitting. Sometimes it was very difficult to understand english, but it was different while knitting it. There were also some new techniques in the pattern. Fortunately there were also explanatory pictures, so in conclusion it wasn't so hard at all.




Sarnaselt Pitsikudujale otsustasin varruka otstesse satse mitte teha. Eks ta hoiab niiviisi paremini ka.






Garnstudio BabyAlpaca Silk lõng on väga luksuslik. Kududa oli seda päris hea, kuigi pole just parim. Väga pehme on. Ja tõesti, veidi jahedama ilmaga annab sooja korralikult. Kudusin nr 3,5 vardaga, kuigi oleks võinud olla peenem varras. Muster seadis siinkohal piirangud, antud oli vaid üks suurus.


Garnstudio BabyAlpaca Silk is very luxurious. It was good to knit but it's not the best one. It's very soft. And suitable for a bit colder weather. I knitted it with 3,5mm needles, altough the needles could have been a bit smaller (the pattern is for one size only).






Lõng: Garnstudio BabyAlpaca Silk, toon nr 3609, 50g/167m, 70% beebialpaka ja 30% mulberry siid. Kulus veidi üle 6 toki. Pärit Lõngamaanialt.
Vardad: 3,5mm
Mudeli autor: Simona Merchant-Dest. Pärit Vogue Knitting Spring/Summer 2008. Link Ravelry's.

Pildid tegi Andri, töötles Krõõt. Aitäh!!!


Yarn: Garnstudio BabyAlpaca Silk nr 3609, 50g/167m, 70% baby alpaca and 30% mulberry silk. Knitted over six skeins. Purchased from Lõngamaania
Needles: 3,5mm
Pattern: Vogue Knitting Spring/Summer 2008. Author Simona Merchant-Dest. In Ravelry

Pictures made by Andri, photoshopped by Krõõt. Thank you!!!

reede, 27. mai 2011

Siin on pildid, mis juba ammu ootasid blogipostitust - kui päris aus olla, siis juba märtsi algusest saadik. Enne suurt suve peaks ikka talveasjadega klaariks saama.

Kõigepealt ühed järjekordsed ülepõlve põlvikud.


Here are some pictures that waited so long to be posted. First again a pair of stockings.




Lõng hakkas meeldima nende toredate triipude pärast. Teisi selliseid triipe polegi varem kusagil näinud. Kududa oli mõnus - muudkui lasta ringiratast, vahepeal kasvatades-kahandades.
Nende põlvikute kudumisel kasutasin sellist nippi, et lõin silmused abilõngale, kudusin lühikese säärega soki ja pärast abilõngalt silmuste üleskorjamist jätkasin sääreosa kudumist. Nii tundus lihtsam - kand sai tugev ja sääre pikkus ka just vastavalt viitsimisele.
Seekord sääre ülaosasse kummi ei pannud. Ajasin vaid nööri läbi õhksilmustest aukude.


I liked the yarn because of these funny stripes, haven't seen that kind of stripes anywhere. It was great to knit – round and round. First I knitted short socks, then picked up stiches and knitted the upper part.




Lõng: Regia sokilõng Karnaluksist. Kulus veidi alla kolme toki.
Varras: 2,5 ja 2,75mm
Mudel: nagu tavaline sokk



Yarn: Regia sockyarn form Karnaluks. Knitted a bit less than three skeins
Needles: 2,5 and 2,75mm


Teisena demonstreerin üht tellimustööna valminud sallikest. Selle kudusin siidi-mohäärisegusest lõngast. Järjekordselt üks mõnus lõng.


Here is a shawl made of mohair-silk yarn. This one was ordered from me by one finnish lady.




Sall sai just väiksemale daamile paraja suurusega. Tavaliselt kipuvadki mu sallid tulema meeter korda kaks. Seekord siis ületasin ennast ja tegin väiksema :)


This shawl is suitable for a smaller lady. Usually I like to knit big shawls, fortunately this time it came out a bit smaller :)




Mustri valisin traditsiooniliselt "Haapsalu salli" raamatust. Sedakorda siis lepatriinukiri. Äärepits on hiljem külge nõelutud.


I chose the pattern from „Haapsalu shawl“ - lepatriinukiri. The edge is sewed on.


Lõng: Drops Kid-Silk, toon nr 13, 25g/200m. Kulus 3 tokki. Pärit Menita lõngapoest Helsingis.
Varras: 4mm
Muster: lepatriinukiri "Haapsalu salli" raamatust.

Pildid tegi ja töötles Krõõt. Aitäh!!!


Yarn: Drops Kid-Silk nr 13, 25g/200m. Three skeins. Purchased from Menita in Helsinki.
Needles: 4mm

Pictures made by Krõõt. Thank you!!!

teisipäev, 15. märts 2011

Lühike veidike rohekas kleidike...

Viimasel ajal on tihti nii, et ostan kampsuni jaoks lõnga ja välja tuleb taaskord kleit. Seekord on "süüdlaseks" see Dropsi palmikulise passega vest. Ega muidu ühe asja ilust aru ei saa, kui keegi pole seda varem kudunud ja omapoolseid mugandusi teinud. Originaalis ei tundunud vestike kuigi isuäratav, kuid siin blogis on vest juba päris kantavaks kootud.


It's often so that I buy some yarn and plan to knit a sweater, but somehow it turns out a dress. This time I saw this Drops waistcoat with raglan and cables on yoke. Originally it did not seem very tempting, but in this blog the waistcoat is just beautiful.


Lõnga tellisin Lõngamaanialt spetsiaalselt selle vesti tegemiseks täpselt nii palju, kui oli õpetuses antud. Tegemise käigus selgus, et midagi oli väga valesti - ei klappinud kudumistihedus õpetusega, vardaid ei oleks ka saanud väiksemaid võtta tänu palmikute keeramisele. Ühesõnaga - tuli teha selle vesti väljanägemisega kleit. Ja selline ta siis saigi.


I ordered the yarn from Lõngamaania specially for this waistcoat and exactly the same amount as in the pattern. While knitting, it seemed that something was completely wrong – gauge was not right, I could not take smaller needles also. In a word – I had to knit a dress. And that's how it turned out.





Kleidi lõng on väga soe, ilusa värviga ja talutavalt mittekratsiv. Ideaalne talvisteks kudumisteks.


The yarn is very warm, beautiful colour and not very scratching. Perfect for winterknits.



Kleidi passe- ja allosas on originaalist võetud palmikute muster. Originaaliga võrreldes tegin mustrikorduseid palju väham. Kehaosas kasvatasin ja kahandasin vastavalt oma mõõtudele.


The yoke and the downpart of the dress have cables from the original pattern. In comparison with the original I knitted less cable pattern repeats. In the body I made increases and decreases according to my own body.



Selle kleidiga olen juba korra teatris käinud. Vist ei pea mainima, et isekootud kleiti kandes on ikka ütlemata hea kadedaid pilke endal tunda. Kõige suurem pluss on veel see, et alati oled originaalne. Pole mingit võimalustki, et kellelgi sarnane asi oleks.


It is so good to wear a dress made by myself and be original. There is no way that someone would have exactly the same thing!



Tahaks küll öelda, et rohelisi kleite rohkem ei tule, aga uued mõtted mõlguvad juba mitu kuud peas.


I want to say that there will be no green dresses anymore, but I already have some new ideas.




Lõng:Drops Nepal, toon nr 7238 (oliiviroheline mix), 50g/75m. Kulus peaaegu 10 tokki. Pärit Lõngamaanialt.
Vardad: 4mm, 4,5mm ja 5mm
Originaal: Drops nr 121-27

Pildid tegi ja töötles Krõõt. Suur aitäh!!!

Yarn: Drops Nepal nr 7238 (olive), 50g/75m. Almost 10 skeins. Purchased from Lõngamaania.
Needles: 4mm, 4,5mm and 5mm
Original: Drops nr 121-27

Pictures made by Krõõt. Thank you!!!

esmaspäev, 21. veebruar 2011

Veel üks Citron...

Esitlen veel üht Citron salli. Eelmine valmis möödunud aasta oktoobris.


Seekorde Citron sai veidi teistmoodi tehtud - kasutasin suuremaid vardaid ja kulutasin ühe toki lisaks. Pool numbrit suuremad vardad andsid sallile rohkem õhulisust ja liikuvust, ei tulnud selline nussakas nagu eelmine kord.


Kudusin ühe lisakorduse, et sall veidi laiem tuleks. Ausalt öeldes see midagi juurde ei andnud, vaid mõni sentimeeter. Kulus selleks aga terve tokk lõnga ning lõputuid parem- ja pahempidiseid ridu.


Tulemus on igati mõnus - ulatub ilusti õlgu katma, alpakavillane lõng soojendab kaela, värv on üheaegselt rõõmus ja mahe.


Citron sallis on olemas see miski, mis paneb seda vaatamata lõputuna näivatele ridadele ikka ja jälle kuduma (sama kehtib ka haapsalu salli puhul; kardan, et ka teised sallid on sellise mõjuga, pole neid veel õnneks/kahjuks nii palju kudunud). Tegelikult on kogu kudumise maailm selline, mis paneb vaatamata ilmale ja tujule ikka vardaid kätte haarama ja midagi oma kätega tegema.


Lõng: Drosp Alpaca, toon nr 3770 - tumeroosa, 100% alpaca, 50g/163m. Kulus peaaegu 4 tokki. Pärit Menita lõngapoest Helsinkis.
Vardad: 4,5mm
Mudel: Hilari Smith Callis'e Citron, Knitty Winter 2009

Sall läks kingituseks Soome.

Pildid tegi ja töötles Andri. Aitäh!!!

laupäev, 12. veebruar 2011

Kampsun ja hoodie-scarf

Siin on pika ja raske vaevaga valminud kingitus kõige kallimale. Kudumise tegi raskeks kasutatud tehnika - intarsia. Niimoodi on saadud mustad palmikud küllusliku punase vahele. Korraga tuli keerutada viite lõngakera ja need kippusid aeg-ajalt ikka korralikult segamini minema.


Kududa oli iseenesest mõnus, kuna meeles mõlkus teadmine, et kõige kallim saab külmal talveilmal sooja kampsuni selga tõmmata.


Üks keerulisemaid asju kampsuni juures oli kaeluse kudumine. See tuli kolm korda ümber teha, lõpuks sai rahuldavalt istuma






Lõng: Novita 7 veljestä punane nr 549 (kulus umbes 3 tokki) ja must nr 099 (kulus umbes 2 tokki).
Vardad: 4mm
Idee: Novita talv 2009, mudel nr 45. Ravelry's.




Järgmisena esitlen vennale tehtud hoodie-scarf'i. Maakeeles öelduna on see siis kapuutsiga sall - kapuutsi mõlemasse otsa on kootud 1,2 meetrit salli. Kokku siis 2,4 meetrit. Selline tegumood on väga mugav, kuna vajadusel saab lihtsalt kapuutsi peast ära lükata ja ei pea muretsema mütsi kadumise pärast.
Kapuuts on kootud pea kuju järgivalt, ei teinud nö tuti riputamise kohta. Salli sisse ja kapuutsi äärde kudusin palmikud, soe ja moekas.

Lõng: Novita 7 veljestä hall nr 043. Kulus umbes 5 tokki. Kudusin kahekordselt.
Vardad: 6 ja 7mm
Idee: erinevaid hoodie-scarf'e uurides tekkis oma idee.

Lõpetuseks üks niisama armas pilt:)

Pildid tegi ja töötles Andri. Aitäh!

pühapäev, 30. jaanuar 2011

Roheline naiselikkus

Rohelisi kudumeid on viimasel ajal kuidagi palju. Kuna see on üks mu lemmikvärvidest, siis esitlen veel üht rohelist džemprit. Tegelikult on see üks paremaid kootuid esemeid, mida tõesti rõõmuga kannan - nii kerge, soe, õhuline ja naiselik.


Mõte just seda džemprit kududa oli juba ammu. Idee leidsin www.knittedbliss.com blogist, kus see kuduja oli teinud originaalist omapoolse versiooni. Eks peab vist piinlikkustundega mainima, et originaal küll eriti tegema ei kutsu. Knittedblissi versioon tekitas aga tahtmise endalegi selline soe pilvevaht teha. Ja kindlasti pidi see roheline tulema!


Kuna pildi järgi vaadates ei tundunud kudumine raske, siis ei hakanud pead vaevama mustri leidmisega. Kudusin triipe just nii, nagu parem tundus ja endale meeldis. Tumedamad triibud on kootud sama firma veidi paksema lõngaga (seetõttu on ka arvatavasti värvid nii sarnased). Veidi mõtlema pani vaid see, kuidas on saadud nii suured õhksilmuste augud. Siinjuures suured tänud LilySmuulile Mustrimaailmast, kes hädast välja aitas. Heade soovituste järgi võtsin vardale kaks õhksilmust järjest, läbi kudusin ainult ühe, teise lasin "lippama".
Kudusin ringselt. Varrukad eraldi. Olen viimasel ajal nii raglaani kudumisega ära harjunud, et väga raske oli pärast varrukad eraldi külge nõeluda, kuid siin teisiti ei saanud.


Kudum tuli tõesti soe. Praegu mõtlen küll, et oleksid võinud veidi pikemad varrukad olla, et ka talvel kanda. Eks päris külmaks talveks saab siis jällegi midagi uut kududa.
Mohääri-siidi lõng meeldib mulle väga! Sallides olen seda varemgi kasutanud, riietuseseme juures esmakordselt. Kandmisega ei muutu lõng karvavõrdki teistsuguseks oma esialgsest olekust.


Lõng: BBB Soft Dream, 70% kid mohair, 30% silk. Tokis 25g/220m. Kulus veidi alla 2 toki.
BBB Baby Alpaca Mix, 60% baby alpaca, 40% micro acrylic. Tokis 25g/100m. Kulus veidi üle 2 toki. Kaal seega umbes 100g.
Vardad: 3,5mm
Idee: www.knittedbliss.com
Originaal: Whisper Stripe Pullover

Pildistas ja töötles Andri. Aitäh!!!

pühapäev, 23. jaanuar 2011

Veinipunane Greta Garbo

Novembri lõpus sai valmis kolmas Haapsalu sall. Kuna salli tegemist alustasin teadmisega, et ükspäev läheb ta tähtsa sündmuse puhul kingituseks veel tähtsamale inimesele, siis miskipärast jooksid kätte iseenesest salli muster, õige lõng ja värv. Iga kord sellist imet ei juhtu, et muster ja lõng sobivad omavahel esimesest silmapilgust.
Peenvillase lõnga leidsin kino Kosmose vastas olevast lõngapoest, kus on Haapsalu sallilõngade valik vast kõige parem üldse. Mind oli seal ootamas veinipunane peenike iludus, pooli peal oli veel täpselt ühe salli jagu lõnga. Nii ma sellega koju rändasingi, lõng ja uued bambusvardad kotis.


Mustri valikus polnud mingitki kahtlust. Kingisaajale vääriliseks osutus Greta Garbo I kiri - filmidiivalik kaunitar rohkete nuppude meres. Mustri ainukeseks miinuseks võib lugeda selle suurust - raske on saada sobiva laiuse ja pikkusega salli, kuna motiivid on suured. Nii juhtus minulgi, et sall tuli ebaproportsionaalne. Pigem on pikkuse ja laiuse suhe 1:2.
Salli kudusin 2,75mm varrastega 134 silma vardal. Kuna sall tuli liiga lai, siis võib teha salli vabalt ühe mustrikorduse võrra väiksema


Tulemusega olen ise väga rahul. Nagu ikka pärast ühe salli lõpetamist - tahaks kohe uuega algust teha. Vanad kirumised ja sajatamised on hetkega ununenud.


Sall läks kingituseks minu uurimistöö juhendajale, Viljandi väärikaima apteegi juhatajale.

Lõng: 100% peenvillane. Pärit Tallinna kino Kosmose vastas asuvast lõngapoest
Vardad: 2,75mm põhiosa, 4mm äärepits
Põhimuster: Greta Garbo I kiri, Haapsalu salli raamatust
Ääremuster: Haapsalu salli raamatust
Suurus: 90*180cm
Kaal: apteekri täpsusega kaalutud - 89,12 grammi

Pildid tegi ja töötles vennake.

teisipäev, 4. jaanuar 2011

Valge vaht

Blogi kõige esimeses postituses kirjutasin oma teisest Haapsalu sallist, mis oli tol hetkel alles varrastel. Nüüd on ta siis lõpuks valmis. Aega läks väga kaua, kuna puudus usk sellesse lõnga. Valge Titan Wool Merinos Extra on küll ilus, aga tundus väga ludu ja halvasti vormi hoidev. Siiski oli suur tahtmine teada saada, mis sellest kõigest kord välja tuleb.
Parim viis kudumeid valmis saada, on seada endale pooleldi reaalne, pooleldi ulmeline tähtaeg. Ebareaalne tundus kududa üks äärepitsi riba pooleteise päevaga, aga hakkama sain.
Lisaks kõigele suutis lõng mind lõpus üllatada - lõng venis palju ja nii sain oodatust veidi suurema tulemuse. Venitus andiski sallile uue elu, inetust pardipojast sirgus imeilus valge luik.


Ei peagi vist mainima, et valmis Haapsalu salli on väga raske ära kinkida. Lõppude lõpuks on nad kõik ikkagi ääretult kaunid.


Siin on äärepits paremini näha. Ääre juures võlub mind miskipärast õhksilmuste katkematu rida.

Sall läks kingituseks ühele kallile vanaemale.

Lõng: Titan Wool Merinos Extra, 100% meriinovill. Tokis 100g/1400m. Pärit Liannist.
Vardad: 3mm ja 4mm
Põhimuster: "Maailma ilusaim sallikiri" Haapsalu salli raamatust
Ääremuster: Haapsalu salli raamatust
Suurus: 73*173cm
Kaal: 66,16g