neljapäev, 23. jaanuar 2020

Palmikutega koolikampsun

Palmikutega kollane kampsun ei sündinud niisama, lihtsalt vajadusest kududa või ilusast värvist lõngapoes. Selle kampsuni järele oli vajadus, ja õnneks on see nüüd ka tõepoolest koolilapsel igapäevases kasutuses. Aga kampsuni kujunemine selliseks, nagu ta lõplik vorm on, oli veidi keeruline. Kaua ootasin õiget ideed ja enne ei võtnud üldse vardaidki kätte. Üks oli selge - kollane kampsun pidi saama alloleval oranži kampsuni moodi, selle ostsin Paavli kaltsukast, üpriski hea leid mu meelest :) See oli kaltsuka kohta küll väga krõbeda hinnaga, aga teadsin kohe, et selle järgi tuleb midagi kududa. 


Täpselt selliseid palmikuid ma ei valinud. Keskmine palmik on pärit jaapani kudumisraamatust, seetõttu on see ka veidi keerukam, kui ma tavaliselt harjunud olen. Äärmised palmikud on sarnased oranžile kampsunile. Raglaani kahanduse juures olev muster tuli sujuvalt kehaosa väikestest palmikutest. Varrukatega oli veidi rohkem vaja vaeva näha - idee tuli üht ajalehe fotot nähes - "Ohakalinnu" filmiarvustuse juures oli foto, kus ühel tüdrukul oli seljas sinine kampsun. Muud seal näha polnudki, kui ainult see varrukal olev palmikurida. Siis saabuski valgustus :) Kollasel kampsunil pidi tulema täpselt samasugune :)Lubasin küll endale, et ringselt kududes ei tee ma enam ühtki kampsunit pahempidises koes ja üleliia keeruliste palmikutega, et ikka kiiremini valmis saada. Aga noh, läks ikka nii nagu alati. See lubadus tuli alles siis meelde, kui pool tööd juba tehtud oli, kahju oli harutama hakata.

Imeilus helekollane värv on näha sellel pildil talvistes päikesekiirtes säramas. 

 Raglaani kahandused ja varrukapalmik.

Lõngaks sai valitud Drops Cotton Merino seepärast, et see on piisavalt soe ja samas mitte ka piisavalt soe. Just täpselt selline, et saaks siseruumides kanda ja pole liialt palav - puuvilla ja meriino imeline kooslus. Kampsunit sai pestud ka pesumasinas (lõngatootja poolt lubatud) ja kuivatis kuivatatud (päris kuivaks ei saanud), sellega ei juhtunud mitte midagi. Olen väga rahul, et enam ei pea kudumeid käsitsi nii palju pesema, viskad vaid villaprogrammiga pesumasinasse ja kätte saad poolniiske (mitte tilkuva) kampsuni, mis kiirelt ära kuivab :)Kollane värv poleks olnud mu esimene valik, aga kahjuks on meie külakoolis kohustuslikud teatud värvid ja nii see kollane valituks sai. Samas tüdrukule igati sobilik, alati ei peagi roosas käima.


Lõng: Drops Cotton Merino, 50g/110m, värv nr 17 vaniljekollane.
Vardad: 3mm
Kulus u 8 tokki ehk 400g
Kampsuni sai endale 7aastane koolitüdruk, pikkusega 130cm.

1 kommentaar:

 1. This way my partner Wesley Virgin's autobiography launches with this SHOCKING AND CONTROVERSIAL video.

  Wesley was in the army-and shortly after leaving-he discovered hidden, "MIND CONTROL" tactics that the CIA and others used to get whatever they want.

  As it turns out, these are the EXACT same secrets many celebrities (especially those who "became famous out of nothing") and top business people used to become rich and famous.

  You probably know that you utilize only 10% of your brain.

  Really, that's because the majority of your brainpower is UNCONSCIOUS.

  Perhaps this expression has even taken place INSIDE your very own head... as it did in my good friend Wesley Virgin's head seven years ago, while riding an unregistered, garbage bucket of a car with a suspended license and on his debit card.

  "I'm so fed up with going through life payroll to payroll! When will I finally make it?"

  You've taken part in those questions, isn't it so?

  Your own success story is going to start. All you need is to believe in YOURSELF.

  CLICK HERE TO LEARN WESLEY'S SECRETS

  VastaKustuta