Teisipäev, 14. august 2012

Aprilli tuul ja päike. Viimased pildid...

Selle pildiseeria viimased pildid.
Venna kampsuni lugu algas eelmisel sügisel, kui sõrmi hakkasid näpistama jahedamad ilmad. Miskipärast tekib mul siis alati paanika, et lähedastel pole eriti minu kootud sooje esemeid, mis neid külmaga soojendaksid. Vend oli õnneks nõus, et koon talle kampsuni :) Ravelry'st vaatasin palju erinevaid mudeleid, paar tükki leidsin ka, mis mulle endale väga meeldisid - sellised keerukamad palmikutega. Üks neist, veidi lihtsamat sorti, osutus venna lemmikuks.
Muster on pärit Vogue Knitting'ust. Selle disainer on Josh Bennett. Ajakirjas oli ka intervjuu temaga. Ja seal ta seletas ära, miks meestele tihtipeale ei meeldi naiste kootud kampsunid - need on liiga keerulised. Mehed tahavad lihtsust ja konkreetsust. Seega saigi kootud kampsun mehelt mehele. Ja vennale meeldis, isegi väga!


Kuigi disain ise on väga lihtne, siis kudumine nii lihtsalt ei läinud. Kehaosa pidin kaks korda tegema, esimene sai liiga kitsas. Samuti krae, mis tuli välja alles teisel katsel. Varrukatega oleks saanud ka norida, aga lõpuks jäid need nii, nagu esimesel korral välja tulid.
Selle diasini juures üks suurimaid möödapanekuid on soonikus krae, mis on samas ka nööbiliist. Soonikut niimoodi külge kududes jääb allosa imelikult üles hoidma. Ravelry's oli ka fotodel see probleem väga nähtav. Veidi aitab selle lahendamisele kaasa nööbiliistu allääre üleheegeldamine ehk siis pinda natuke juurde tekitada, et alt kõik ilus ühtlane oleks.
Lõng on vana hea Drops Nepal. Pärast pesemist ja vormimist venis veidi suuremaks. Nööpidega oli ka suur jama, aga lõpuks õnnestus isegi Viljandi väikesest kangapoest ühed sobivad leida.
Tore on kuulda sedagi, et vend on saanud kampsuni kohta palju häid kommentaare. Järelikult peitub lihtsuses võlu!


Lõng: Drops Nepal, 65%vill, 35% alpaka. 50g/75m. Toon nr 7120 (hele hallikasroheline, endise nimega jääsinine). Kulus umbes 17 tokki.
Vardad: 4,5mm ja 5mm
Muster: Vogue Knitting talv 2009/2010, disainer Josh Bennett. Link Ravelry's.
Pildid tegi ema. Aitäh!!!

Ja veel üks varrukatega vest :)
See on tegelikult juba kolm ja pool aastat tagasi kootud. Muster on pärit Isetegijast. Ühel toredal kudujal tekkis üht Esprit' kampsunit vaadates idee, et võiks sellise endale kududa. Ja õnneks jagas ta oma mustrit ka teistega. Kuna palmikud on mu suured lemmikud, pidin selle endale tegema.
Lõng Titan Wool Superwool on väga mõnus (sellest tegin hiljem ka beebiteki) - väga soe, värv on super, mõnus palmikuid keerutada.


Kampsun on siiani mu suur lemmik. Eriti veel suure kõhuga talvel oli seda ülimõnus kanda.


Lõng: Titan Wool Superwool, 100% meriinovill. 50g/90m. Kulus täpselt 10 tokki. Pärit Liannist.
Vardad: 5mm
Muster: blogilink, link mustrile.

Pildid tegi Andri. Aitäh!

3 kommentaari:

 1. Su venna kampsun on supermõnus! Värv kah lahe!
  Mulle jäi ka see kamps VK-st tookord silma ja on siiani hingell :) Kilo Nepali on ka ära ostetud juba ammu, ootavad kudumist.
  Ja tegelikult, minu meelest on nii meeste kui ka naiste kui ka laste puhul tõsi see, et lihtsuses peitub ilu. Ma tahaks järjest lihtsamaid ja lihtsamaid asju kududa :)

  VastaKustuta
 2. Mõlemad väga toredad tööd! Huvitav vest, mõnusa mustriga ja meestekampsuneid näeb blogides tõesti vähe, isegi olen viimase teinud aastaid tagasi.

  VastaKustuta
 3. Tõesti, lihtsuses peitub ilu. Väga ilusad kudumid!

  VastaKustuta