teisipäev, 24. juuli 2012

Ühele väikesele nunnule :)

Algne plaan oli kududa see kampsun oma väikesele nunnule, aga kuna mul puudub varasem beebide kampsunite kudumise kogemus, sai see kampsun oma nunnu jaoks täpselt paras - ehk siis teisisõnu nii paras, et kuu pärast poleks saanud ta seda selga panna. Seetõttu otsustasin selle kinkida väiksemale sugulasele, kellele oleks nagunii vaja olnud üht armsat katsikukinki. Oma nunnule koon uue :)Pole kahtlustki, et ühele väikesele tüdrukule sobib roosa värv. Lõngaks sobis ka just ja ainult Drops BabyAlpaca Silk - kes on proovinud, teab, millest räägin :) Õnneks pole tänapäeva väikestel lastel kohustust kanda kohutavalt torkivaid villaseid karupükse, kampsuneid ja muid kudumeid. Kõik on ikka nii palju arenenud, et praegustele suurtele imedele saame pakkuda vaid parimaid pehmeid ja looduslikke lõngu, mida võib silma pilgutamata ka palja ihu vastas kanda :)


Mustri valik oli muidugi veidi keeruline. Otsisin läbi kogu Ravelry (tegelikult pole see ju võimalik :). Garnstudio lehel oli see imearmas lihtne kudum. Väikesed muudatused tegin ka - allääre kudusin Levenwicki mustri järgi, kehaosa on sirgelt kootud, nööpe on rohkem kui originaalis. Kudusin alt üles, varrukaosa silmad lõin abilõngale ja kudusin esimesena passe valmis. Varrukad kudusin hiljem ülevalt alla - nii on hea kas või varrukate lühikeseks jäädes mahakudumise äär üles harutada ja jupp otsa kududa.


Ülal on alläär lähemalt näha.
Lõpetasin kampsuni kudumise küll alles veidi aega tagasi, aga juba praegu on kui peast pühitud, millise suuruse järgi täpselt tegin. Kehaosas oli umbkaudu 160 silmust, viiekuusele tuli kampsun täpselt paras.


Lõng: Drops BabyAlapca Silk, heleroosa nr 3125. 70% alpaka, 30%siid. 50g/167m. Kulus 2,5 tokki.
Vardad: 2,5mm
Muster: BabyDrops 13-18. Link mustrile.

Pildid pidin seekord olude sunnil ise tegema.

7 kommentaari:

 1. Imearmas kampsun ja varrukate teistpidi kudumine on tõesti kaval.

  VastaKustuta
 2. Nii nunnu kampsun. Ma juba ootan, millal sa oma nunnule teed ja seljas pilti ka näitad :)

  VastaKustuta
 3. ah, titeisu tuleb ju niimoodi jälle peale - väga nunnu on tõepoolest! Millest on tehtud väikesed tüdrukud...baby alpaca silkist :-)

  VastaKustuta
 4. Aitäh!!!
  Tõepoolest on tänapäeva väikesed tüdrukud tehtud BabyAlpaca Silkist, las karune villane jääda möödanikku :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Imekena sai! Mul õnnestus hiljuti käes hoida ust samast lõngast kootud roosat pisitüdruku kapsikest, küll oli pehme ja siidine.

   Kustuta