teisipäev, 28. september 2010

Pikad Pipi Pikksuka sukad

Minu esimesed sukad. Mõte neid teha tuli loomulikult Ravelry`st, kus ilutses palju triibulisi sukki, mis on mu südame võitnud. Minu omad on natukene triibulised, värviüleminekutega.Olen nendega väga rahul ja uhke enda üle, et need üldse valmis sain. Kuna otsustasin pigem värvide kasuks, siis pidin mustrist loobudes aina parempidi kuduma. Iseenesest polnud sellel ühtemoodi kudumisel väga vigagi, paaritunnise rongisõiduga sain päris palju kootud. Ahjaa, omaette katsumus on pärast esimese suka/soki valmimist leida jõudu teise samasuguse tegemiseks :P


Sukad on alustatud varbast. Õnneks on selle kohta internetis piisavalt infot ja isegi Youtube`i videosid, kus kõik puust ja punaseks ette tehakse. Hea oli midagi uut õppida, aga varbast alustatud sokke enam uuesti ei teeks, võib-olla äärmisel vajadusel. Traditsiooniline kand peab sagedasele kandmisele paremini vastu.


Suka ülemisse äärde kudusin soonikusse elastikniidi ja kõige otsa veel lai kumm, et ikka paremini üleval püsiks. Tundub, et tuleb veel kuskilt tripid ka hankida, et kolmekordne kindlustus sukkadel maha vajuda ei laseks.


Lõngaga läksin sedakorda veidi alt - poes ei osanud täpselt tokke omavahel võrrelda, usaldasin partiinumbrit. Teist sukka kuduma hakates selgus, et teine tokk oli veidi teist moodi. Muretsesin uue toki, mis enam-vähem oli teisega sarnane. Aga jah, nii suurt erinevust partii piires poleks osanud oodata.


Lõng: Hjertegarn Kunstgarn, toon nr 12 (rohelise-sinise kirju), 75% vill, 25% nailon. Tokis 100g/420m. Pärit Veimevakast. Kulus peaaegu kaks tokki.
Vardad: 2,5mm ja 2,75mm, bambusest (jumalikud!)
Mudel: kasvatasin-kahandasin oma jala järgi.

Pildid tegi sedakorda Marko. Aitäh!!!

2 kommentaari:

  1. Väga kihvtid sukad! Nii sihvakatele jalgadele on niiisugused sukad lausa must be, boonusena soojad ka.
    Su kudumid on tõeline klaaspärlimäng, nautisin igat postitust! Kõik need kleidid ja ...

    VastaKustuta
  2. Õudsalt ägedad sukad! Ja tõesti suur töö! Ma ikka käin ja imetlen kõiki kudujaid nende üüratu viitsimise pärast. Ma ise suudan heal juhul paari sokke valmis kududa - ja siis ka pean mõlemat korraga tegema, et ei peaks teist sokki alustama siis, kui 1 juba valmis on.

    VastaKustuta