esmaspäev, 6. august 2012

Aprilli päike ja tuul. Teine osa - tekk, sall, müts ja müts

Siin on minu esimene kootud beebitekk meie beebile. Kõigepealt sai soetatud lõng Liannist kunagi sünnipäevaks saadud kinkekaartide eest. Teadsin kohe, et sellest tuleb tekike, seetõttu valisin ka lõnga, mida olin varem proovinud. Valituks osutus Titan Wool Superwool - väga pehme, soe ja peab kasutamisele kenasti vastu. Päris ühevärvilist ei soovinud, kontrastiks valisin pruuni tooni.


Teki keskosa palmikumuster on pärit ajakirja Pere ja Kodu 9 kuud erinumbrist 2011/2012. Originaalis olid veel ka väikesed tikandid, aga jätsin need laiskusest ära. Teki ümber kudusin tavalist ripskudet. Kahevärviline äär jääb päris efektne.
Enne beebi sündi jäi mu jaoks veidi mõistetamatuks, milleks beebitekki üldse vaja on ja kas pean selle ka kindlasti endale kuduma. Jah, kindlasti! Meil oli see päris asendamatu. Ja tegelikult on ikka väga hea teada ja tunda, et meie enda beebi on minu kootud teki sees alati kaitstud ja soojas. Seda võib nimetada ka armastuse väeks. Järelikult peaks igal beebil olema enda ema kootud esimene tekike:)


Lõng: Titan Wool Superwool, 50g/90m, 100% meriinovill. Roheline nr 463, kulus 8 tokki. Pruun nr 60, kulus 3 tokki. Teki kogukaal u 530g.
Vardad: 4,5mm ja 5mm
Muster: ajakiri Pere ja Kodu eriväljaanne 9 kuud 2011/2012


Järgnevalt tulevad kaks mütsi ja sall.
Kollane komplekt oli mul eelmisel talvel tihedalt kasutuses. Tehtud alpakalõngast ja seetõttu väga soe ja asendamatu. Kasutamisele pidas lõng hästi vastu, pärast märjaks tegemist eriti välja ei veninud ja topiliseks pole ka läinud. Nii et võin seda lõnga suuremateks ja veidi paksemateks alpakakudumiteks küll soovitada :)
Mütsi on kahjuks piltidelt kehvasti näha, aga see on meie enda kodumaine looming Ilukudujalt (muster pärit ajakirjast Käsitöö kevad 2011).
Kolmnurkne sall on päris tavaline. Keskel õhksilmuste kasvatused, keskel tavaline ripskude, äärel kaunistuseks veidi soonikut. Muster pärit Ravelry'st.Lõng: Alpaka Premium Schachenmayr, 100% alpakavilla, 50g/100m. Kulus mütsile 1,5 tokki ja sallile 5,5 tokki. Pärit Karnaluksist.
Vardad: mütsil 4,5mm, sallil 5mm
Muster: müts ajakirjast Käsitöö kevad 2011. Sall nimega Mara Ravelry'st.

Hall müts on ka üks mu lemmikutest. Tehtud tegelikult juba kaks aastat tagasi sügisel. Tahtsin ühte jooksumütsi, aga kahjuks/õnneks tuli see veidi lohvakas ja sai seetõttu igapäevaseks kandmiseks. Lõng on väga luksuslik ja soe, üks lemmikutest.


Lõng: Shetland de Luxe, Gedifra, 50g/100m. 25% beebialpaka vill, 25%mohäät, 50% lambavill. Kulus u 1,5 tokki. Pärit Karnaluksist.
Vardad: 4,5mm
Muster: Druidess Beret by Anna Bright, link Ravelry's


Modelliks minu emme. Kõik pildid tegi ja töötles Andri. Aitäh!!!

1 kommentaar:

  1. Mulle meeldib, et beebitekk on "raami töödeldud" - tumedam joon annab palju juurde. Ja sallid-mütsid on nii suurepärastest lõngadest, et ma kujutan hästi ette kui head need on.
    Väega asjad on tegijad:)

    VastaKustuta