teisipäev, 31. juuli 2012

Aprilli päike ja tuul. Esimene osa - Noro

Hiljuti sain oma fotograafilt kätte pildid, mis said tehtud aprilli lõpus (ehk kolm kuud hiljem... :). Selline tore päev jääb ikka meelde - mõnus päike, veidi külm tuul, ideaalne villase kleidi jaoks.

Nagu ikka tulevad erilised lõngapärlid Wool&Woolleni poest. Seegi Noro sai sealt ostetud ühe sooduka ajal. Lõngariiulilt jäi see iludus oma kaunite värvitoonidega ühel poolil silma. Tuli välja, et sel poolil oli täpselt 402 grammi lõnga, millest oleks pidanud kenasti välja tulema ühes Käsitöö ajakirjas olnud kleit.

Nüüd tuleb kriitika osa - vot ma ei saa aru nendest juhenditest. Kas siis tõesti saavad inimeste kudumise käekirjad olla niivõrd erinevad, et kui ajakirjas oli loodud S-suuruse jaoks veidi üle kahesaja silma, siis ma pidin oma M-i jaoks tegema juba 250 silma. Noh, see selleks. Ja siis kui teeb ajakirjale pilte üks eesti parimaid moefotograafe, siis kas tõesti peaksin ma kleidist aimu saama selliselt fotolt, kus modell lihtsalt istub laua ääres? Et siis see ongi eesti tasemel moekaupade müük? Kuna mul oli ikka tõsine plaan see kleit endale kududa, siis oleksin tahtnud veidi rohkem aimu saada värvide üleminekutest ja eriti veel sellest, kuidas istub nahkhiire-lõikeline varrukas...
Norode puhul on teada-tuntud probleemiks sõlmed lõngas, mis rikuvad värvide korrapärased üleminekud. Tollelt ajakirja fotolt oleksin tahtnud ka seda näha, kas see kleit oli suudetud kududa korrapäraste üleminekutega. Ja kuna kleit oli kootud kahes tükis, kuidas läksid külje pealt värvid kokku??? Pehmelt öeldes kadus igasugune isu edaspidi Käsitöö ajakirja endale soetada. Pealtvaadates on kõik ideaalne, aga kui tahad midagi tegema hakata, on üks probleem teise otsa. Loomulikult kui on endal piisavalt hea fantaasia, on kõike võimalik kududa :)


Niisiis - minu oma tuli selline välja. Kui mitte arvestada eelpool kirjutatud kriitikat, siis olen päris rahul :) Kleit on kena ja värviline, istub ilusti, on soe. Sik-sak muster on kihvt! Võib-olla oleksin pidanud veidi kaelust kuidagi paremini vormima, aga lõpuks oli valmis saamise soov nii suur, et ei viitsinud sellega rohkem tegeleda.
Kudumiseks valisin suhteliselt suure vardanumbri selle lõnga jaoks - 3,5mm. Tegelikult oli see täpselt paras, sest pärast villašampoonis leotamist muutus lõng mõnusaks ja pehmeks.

Sama fotoseeria pildid teistest ammuvalminud kudumitest saavad varsti postitatud :)

Täiendatud hiljem:
Kleidi kudusin alt üles ringselt toruna (ilma kasvatuste ja kahandusteta). Muidugi oleksid suuremad värvitriibud efektsemad olnud, kuid antud juhul pidasin enda jaosk tähtsamaks seda, et triibud küljel ilusti kokku jookseksid. Mõni ei saa tõesti lubada endale seda luksust, et lasta osa lõnga raisku minna vaid selle nimel, et küljed kokku jookseksid ja kõik värvid ilusti korrapäraselt oleksid (nagu "ideaalkleit" Käsitöö ajakirjas).
Varrukate jaoks lõin rida-realt uusi silmuseid, et tekiks nahkhiire varrukate efekt. Mul oli esimene kord seda katsetada, välja tuli päris kena ja istub ka üllatavalt hästi. Õnneks tulid varruka triibud enam-vähem sama laiad kui kleidi osal.
Kaelus on lihtsalt sirge - jätsin silmused abilõngale, hiljem kudusin veidi ripskudet, et väga rullima ei hakkaks.
Varruka otsad jäid ka niisama, ripskudet sinna otsa kuduma ei hakanud.


Lõng: Noro Flower Bed, toon nr 107, 100g/360m. 35% siidi, 35% mohääri, 30% villa. Kulus 420g. Pärit Wool&Woolleni lõngapoest Tallinas Tartu mnt-l
Vardad: 3,5mm
Muster: ajakiri Käsitöö kevad 2011

Pildid tegi ja töötles Andri. Aitäh!!!

9 kommentaari:

 1. Väga ilus kleit! Kas ringselt kootud? Varrukate kudumisega oli vist tükk tegu :)

  VastaKustuta
 2. Iludus :)Kleidi kudumine tundub nii suur töö ja vaev, et ma pole julgenud seda ette võtta.

  VastaKustuta
 3. Ilus kleit heal figuuril.
  Aga jah, ajakirjade fotod võiksid olla kõnekamad. See saab juhtuda vaid siis, kui piltnik teab, mida näidata, mis on oluline. Kahju, kui nüansid kaduma lähevad.

  VastaKustuta
 4. Imekena värvidemäng! Ma küsin ka, sa kudusid selle seelikosa ringselt ikka?
  Aga see sobib sulle nagu valatult:) V6rratu:))

  VastaKustuta
 5. Olen kriitika osaga ajakirja suunal täiesti sama meelt. Minagi kiikasin seda kleiti - hetkel ongi (Flower Bed 108) varrastel aga koon hoopis ringselt ülevalt alla Anna disaini järgi. Kuidas Sa ise kereosa lahendasid? Tulemus on ääretult kena ja sobib Sulle imeliselt!

  VastaKustuta
 6. Fantastiline tulemus! Hästi kenad värvid ja sik-sak muster sobivad imehästi kokku. Kogu töö ja vaev on end igati ära õigustanud. Kiitus ka julguse eest avalikult välja öelda tõde ajakirja kohta. Minu riiulis pole ammu enam kohta sellele väljaandele just nende põhjuste tõttu. Tubli oled!

  VastaKustuta
 7. Superiludus! Vapustavad värvid ja imekenasti selga sobiv kleit.

  VastaKustuta
 8. Suur aitäh teile kõigile!!! Täiendasin blogipostitust veidi ringselt kudumise ja varrukate osas.

  Helle, see kudumine on küll veidi aeganõudvam, aga ringselt lastes on see ideaalen telekakõrvaline, ei pea eriti midagi mõtlema :)

  Arnikai, kas fotograafil peaks äkki stilist kõrval see inimene olema, kes ütleb, mida pildistada? Mõistetamatuks jääb see, et kui on tegemist moefotograafiga, kas tal ei peaks siis olemagi teistsugune nägemus tulevastest fotodest???

  Käsitöö ajakirjas ainukesteks pärliteks ongi Anna disainid!

  VastaKustuta
 9. Vaatamata kõigele on tulemus imekena. Ja Käsitöö ajakirja pildid on minuarus viimasel ajal täiesti allapoole mingisugust kriitikat. See mis meeldib aru ei saa mismoodi ta seljas istub jne. Niiet täiesti asjakohane kriitika!

  VastaKustuta