laupäev, 1. september 2012

Punased jäälilled

Üks punane kleidike sai sel suvel veel valmis. Jäälillede muster mõlkus pikalt meeles, kuni see lõpuks saigi kleidiks. Lõng on puuvilla-viskoosisegune leid Karnaluksist. Üks kord sai ära proovitud, aga rohkem vist enam ei kooks sellest - varras jäi kiudude vahele ja lõnga läige on ka liiga tugev igapäevaseks kudumiks.


Ringselt on jäälillede mustrit väga hea kududa, teinekordki. Varrukad tegin taas nahkhiirelõikelised, kerge variant sellise mustri jaoks. Kaeluse tegin ümara.


Kleit ise on enam-vähem kantav. Läksin kudumisega liialt hoogu ja unustasin, kui palju see võib oma raskuse all ja pärast viimistlemist venida, seetõttu on kleit veidi põlvedest pikem. Aga ütleme, et nii peabki olema :) Vähemalt on nüüd olemas üks ilus väga pidulik ja särav kleidike, millega teatrisse minna:)Lõng: Brilliant, Schachenmayr, 50g/110m, 42% puuvilla, 58% viskoosi. Kulus 11 tokki. Pärit Karnaluksist.
Vardad: 3,5mm
Muster: tavalised jäälilled

Pildid tegi Marko. Aitäh!!!

7 kommentaari:

 1. See on jah kleit, mille sätid kappi ja pole probleemi, kui vaja olla stiilne ja pisut pidulik. Ülikaunis. Ja see pikkusesse venimine on nii salakaval nõks kudumitel, et alati ei taba äragi. Hoiatasin ka tuttaval, kes kudus puuvillast kleit, et lõpeta ometi, venib liiga pikaks, aga kleit pettis ta ikka nii ära, et veniski kuidagi nii vargsi:)

  VastaKustuta
 2. Aitäh teile!!! Eks need ole ainult meie enda kogemused, millest õpime...

  VastaKustuta
 3. Taas imeilus töö! Nagu kõik su tööd - eriline ja väga stiilne.

  VastaKustuta
 4. Lõnga osas olen Sinuga sama meelt - tülikavõitu kududa... Aga tulemus fotodel on küll super! Sellise lõike puhul pole pikkusesse venimine suur probleem - peale vaadates ütleks kah - et oligi nii mõeldud!

  VastaKustuta
 5. You look adorable ! Great work :D

  VastaKustuta