kolmapäev, 28. juuli 2010

Paar sel suvel valminud kudumit veel...

Kõigepealt jällegi sall...
Olen neid sallikesi juba mitmeid kudunud, aga mitte ühegagi pole tekkinud tunnet, et see on oma, mida tahaks ise kanda. Niisiis võtsin värviks rohelise, mis on viimasel ajal mu lemmikuks trüginud, ja hakkasin kuduma. Muster oli päris mõnus, jäi kiiresti käe sisse. Vahepeal kudumine peatus, kuna äärepitsi lõpetamiseks jäi just veidikene lõnga puudu. Aga siis, kui sall valmis sai, lummas see mind täielikult - nii suur ja nii soe ning boonusena veel roheline ka.

Sallikene reisibki praegu minuga igale poole kaasa. Jahedas rongis ja bussis on see asendamatu, samuti suveõhtutel ümber võtta ja tunda end ülimalt naiselikult...


Lõng: Rowan Kidsilk Haze, toon Garden, 70% super kid mohäär, 30% siid. Tokis 25 g/210 m
Kulus neli tokki, pärit Veimevakast
Vardad: 5 mm
Põhimuster: kividega õnnelehekiri Haapsali salli raamatust
Ääremuster ringselt külge kootudUmbes kuu tagasi sai lõpetatud ka suvine puuvillane kleit. Lõng sai tellitud Lõngamaania kaudu Garnstudiolt (ehk siis Dropsi lõngad). Alguses oli plaanis teha tellitud kuuest tokist Garnstudio lehel olev pluus omapoolsete mugandusteta - ei plaaninud teha pluusi eest lahtikäivana, tahtsin veidi pikemat ja kitsamat varianti. Kuna kuus tokki oli veidi palju, tekkis mõte, et teeks hoopis kleidi.
Idee polnud üldse halb, aga teostus võttis veidi aega. Seelikuosa kudusin kaks korda - esialgse plaani kohaselt tegin alaosa laieneva, kuid see ei jäänud üldse kena. Minu isikliku stiilinõuandja nõudmisel harutasin päris palju üles ja tegin allaäärde sama palmikutega mustri, mis oli ka passe osas. Lühendatud read jätsin tegemata.
Vahepeal sai lõnga juurde soetatud Lõngamaanialt ja Helsingist Menita lõngapoest.
Tulemusega olen ise rahul. Aga nagu igal kudujal tekib teostuse käigus uusi ideid, siis teeksin ka mina teistkordsel kudumisel mõned asjad uuesti ja paremini.


Eesti käsitöö blogides olen kohanud veel mõnda sellist Dropsi mustri järgi tehtud pluusi -näiteks siin.

Alaosa äär lähemaltLõng: Drops Muskat, toon nr 53 õunaroheline, 100% egiptuse merseriseeritud puuvill. Tokis 50g/100m. Kulus 10 tokki
Vardad: 4 mm
Idee: Drops number 119-28

Tänud Markole heade ideede eest ja Andrile, kes tegi pilti ja töötles neid.

6 kommentaari:

 1. Wow..... tõeline iludus!!!

  VastaKustuta
 2. Väga kaunid kudumid mõlemad!

  VastaKustuta
 3. Väga-väga ilus kleit. Ja sobib sulle nii hästi.Super!

  VastaKustuta
 4. Armsad suverhohelised kudumid. Muskat on igati hea lõng, olen ise sellest kudunud.

  VastaKustuta
 5. Ohh - see kleit on imeilus!

  VastaKustuta